Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Ulcinj - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Ulcinj ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. V meste sa nachádza niekoľko barov a klubov, v ktorých nájdete zábavu. Najlepšiu zábavu je však možné zažiť počas tzv. Ulcinjskej noci. Tiež je v centre mestečka možné naraziť na niekoľko reštaurácii, v ktorých ochutnáte typické, miestne špeciality. Preslávené sú predovšetkým jedlá z morských živočíchov. V noci sa tu organizujú aj diskotéky. V meste je možné nájsť obchody skoro všetkého druhu.

Ulcinj je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie ostrova. V okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí. No samotný Ulcinj ukrýva niekoľko zaujímavých pamiatok. Známy je predovšetkým Ulcinjski grad – miestna pevnosť, stojaca na skalnej vyvýšenine, medzi dvoma zátokami. Horná časť pevnosti bola vybudovaná ešte v 5. storočí pred n. l. Ilýrskymi kmeňmi. V starom meste je zaujímavý aj bývalý trh s otrokmi, mešita, kostol Sancta Maria Mater Ecclesiae, arcibiskupský palác či staré väzenie. Zaujímavý je aj palác Venezia, mešita Namazdjah, hodinová veža a nové mesto, ktoré vzniklo za hradbami starého centra.

Stredisko Ulcinj ponúka aj ideálne podmienky pre športové aktivity. Miestne pláže sú držiteľmi vzácnej Modrej vlajky za čistotu prostredia a dobré služby. Priamo na plážach sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a vodných a plážových športov. Obľúbený je windsurfing, vodné skútre či plachtenie. V meste sa nachádza aj potápačské centrum a známy prístav. Snáď najrozšírenejším športom v Ulcinj a v jeho okolí je však rybolov. Okrem toho je tu možné aj jazdiť na koni, hrať tenis a v mestečku sa nachádza aj plavecký bazén.

Ulcinj je aj centrom športového života, zábavy a kultúry. Letovisko je ideálnym miestom pre aktívnu dovolenku. Odporúča sa predovšetkým mladším dovolenkárom, ale aj rodinám s deťmi.