Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Ulcinj - Pláže

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Ulcinj ponúka výborné podmienky pre kúpanie a relax pri mori. Možností pre kúpanie je naozaj veľa. Najznámejšia je snáď Velika plaža, ktorá sa tiahne juhovýchodne od mesta. Je dlhá okolo 10 km a jej šírka je miestami až 60 metrov. Jej piesok obsahuje minerálne prvky, ktoré sú vhodné pre liečbu pohybového ústrojenstva. Na tejto pláži sa nachádza aj najviac atrakcii. Velika plaža sa delí na niekoľko menších pláží ako napr.: afari", "Tropicana", Miami, Copacabana a Tony Grill. Všetky sú nositeľkami prestížneho ocenenia Modrá vlajka za čistotu prostredia a služby.

Na Veliku plažu postupne nadväzuje ostrov Ada Bojana, ktorý obmýva rieka Bojana a Jadranské more. Časť miestnych pláží patrí nudistom.

Priamo v centre Ulcinju sa nachádza tzv. Mala plaga, ktorá meria zhruba 600 metrov. Piesok tejto pláže má tiež regeneračné účinky.

Medzi hotelmi Albatros a Galeb sa nachádza viacero pláží ako napr.: Ludvigova pláž, Paneuropa, Skalice - pláž hotelu Galeb, Borići I a II., Ženská pláž so sírnatým liečivým prameňom, pláž hotelu Albatros, pláž hotelu Dvori Balšića, Liman I a II. Z týchto je snáď najviac navštevovaná práve Ženská pláž, na ktorú majú vstup povolené len ženy. Nachádzajú sa tu liečivé pramene, ktoré pomáhajú pri liečbe neplodnosti.

Väčšina pláží v Ulcinj má pozvoľný vstup do mora, preto sú vhodné aj pre rodiny, ktoré trávia dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov.

Na niektorých plážach je možné prenajať si ležadlo, slnečník a kompletný plážový servis. Popri plážovej promenáde sa nachádza niekoľko barov a reštaurácii. Tiež je možné vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre či plachtenie. Je možné si zapožičať aj vodné bicykle.