Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Tivat - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Tivat ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. V meste sa nachádza niekoľko barov a klubov, v ktorých nájdete zábavu. Tiež je v centre mestečka možné naraziť na niekoľko reštaurácii, v ktorých ochutnáte typické, miestne špeciality. Preslávené sú predovšetkým jedlá z morských živočíchov. V noci sa tu organizujú diskotéky. V meste je možné nájsť obchody skoro všetkého druhu.

Tivat je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie ostrova. V okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí. No samotný Tivat ukrýva niekoľko zaujímavých pamiatok. Typické pre túto oblasť sú maličké kostolíky ako napr.: kostol sv. Šimona, sv. Sergeja, sv. Anny či sv. Lukáša. Za prehliadku však najviac stojí kostol sv. Antona. Tiež sa tu nachádzajú zvyšky zrúcaných kláštorov. Zaujímavá je aj obranná veža Buću s kaplnkou zo 16. storočia.

Stredisko Tivat ponúka aj ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na plážach sa dá prenajať ležadlo a je tu možné vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbený je windsurfing, vodné skútre či plachtenie. Dobré podmienky tu sú aj pre rybárstvo. V meste sa nachádza aj potápačské centrum a známy prístav. Raz ročne sa tu dokonca organizujú preteky jácht.

Mesto je aj centrom kultúry celej oblasti. Snáď najzaujímavejšou akciou v Tivate je tzv. Bokeljská noc. Sú to sviatky historického námorníctva, ktoré bolo založené už v 9. storočí. Obľúbené sú aj Letné slávnosti pod šírym nebom alebo festival módy Modus Moda. V meste sa nachádza aj divadelná scéna a kultúrne stredisko.

Tivat je ideálnym miestom pre pokojnú dovolenku. Vďaka svojej romantickej atmosfére sa odporúča mladým, zamilovaným párom.