Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Petrovac - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Okolie letoviska Petrovac ponúka ideálne podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Len 9 km severne od Petrovacu je situované mestečko Budva. Z minulosti sa tu zachovali dve impozantné mestské brány - Pevninská brána a Morská brána. Budva má typickú architektúru Jadranu – úzke a typicky dláždené uličky s kamennými domami. Dominantou Budvy je biskupský kostol sv. Jana z 8. až 9. storočia. Romantickou stavbou je zase opustený kláštor a mariánsky kostol Santa Maria in Punta z 8. storočia a kostol sv. Trojice s gréckymi maľbami. Asi najväčšou atrakciou mesta je Ostrov sv. Mikuláša, na ktorom sa vypína  zrúcanina kostola. Ten bol obľúbeným útočiskom vládcu Petara. Ostrov je situovaný priamo oproti centru Budvy

Zaujímavý je aj kláštor Reževići, vzdialený asi 3 km od Petrovacu. Kláštor pochádza z 13. storočia.

Turisti s obľubou navštevujú historické miesta ako napr. kláštor Ostrog. Jedná sa o historický komplex, ku ktorému patria budovy, kde často prebývali i čiernohorskí vladykovia. Atraktívna je aj antická nekropola na rovine Budvansko polje, 3 km od Budvy. Tá pochádza z 2. stor. pred. n. l..

Len pár kilometrov smerom na juhozápad sa nachádza Národný park Skaderské jazero. Jazero sa rozprestiera na čiernohorsko-albánskych hraniciach a dve tretiny jeho rozlohy ležia na území Čiernej Hory a zvyšok jazera patrí susednému Albánsku. Od roku 1983 je národným parkom. Rozľahlé jazero sa rozkladá medzi masívmi, rovinami pri riekach Zeta a Morača. Skadarské jazero je tou najväčšou jazernou plochou na celom Balkáne, a má rozlohu zhruba 391 km² a taktiež je súčasne aj najväčšou sladkovodnou bažinou v Európe. Dno jazera je v najhlbšej časti hlboké až neuveriteľných 60 metrov. Na jazernej ploche sa nachádza asi 50 ostrovčekov, na jednom z nich je postavená zrúcanina bývalého väzenia.