Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Petrovac - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Petrovac ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Bohaté programy hotelových komplexov zabezpečujú, že sa turisti určite nudiť nebudú. Zabaviť sa dá aj v baroch a v kluboch. Bohatší nočný život je však možné nájsť až v Budve. Tiež je v mestečku možné naraziť na niekoľko reštaurácii, v ktorých ochutnáte typické, miestne špeciality. Preslávené sú predovšetkým jedlá z morských živočíchov. V noci sa tu organizujú aj diskotéky. Najviac obchodov sa nachádza na plážovej promenáde.

Petrovac je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie ostrova. V okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí. No samotný Petrovac ukrýva pekné pamiatky ako napr. kaštel Lastva – benátska pevnosť zo 16. storočia, alebo kostol sv. Eliášas viacerými mozajkami, z ktorých sa zachovali len fragmenty.


Stredisko Petrovac ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Priamo na plážach sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Odporúča sa aj cyklistika, pre ktorú tu sú vybudované výborné podmienky.

Petrovac je aj menším kultúrnym centrom oblasti, pretože sa tu každoročne organizuje tzv. Petrovacká noc a aj jazzový festival.

Letovisko ponúka prekrásne pláže, dobré športové podmienky a je ideálne pre pokojnú rodinnú dovolenku.