Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Igalo - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Okolie letoviska Igalo ponúka ideálne podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. V priamom susedstve Igala je situované letovisko Herceg – Novi. V meste je množstvo zaujímavostí a pamiatok, ako ilýrske pohrebné mohyly, španielska pevnosť Španjola z 15. – 16. storočia, turecká pevnosť Kanli Kula zo 16. storočia, Forte Mare- pevnosť, turecká hodinová veža Sat-kula z roku 1850, palác Ivana Buroviča zo 17. storočia, kostol sv. Jeronýma a kostol sv. Archanjela Michala, regionálne múzeum s pravekými exponátmi a ikonami či Námorné múzeum s modelmi starých lodí. V historickom múzeu s prekrásnou botanickou záhradou sa nachádza viac než 2000 stredomorských, subtropických a tropických rastlín.

Igala sa odporúča navštíviť pravoslávny kláštor Savina. Nachádza sa na východnom okraji mesta, zhruba 3 km od centra. Súčasťou kláštora sú aj dva kostoly, starší pochádza zo 17. storočia, mladší z konca 18. stor.. Bohatá je aj kláštorná klenotnica a knižnica. Lesopark, ktorý obkolesuje kláštor, je obľúbeným cieľom vychádzok.

Zaujímavé je aj predmestie Topla, ktoré ponúka pekné historické centrum so stavbami zo 17. a 18. storočia. Istý čas v meste žil aj panovník Čiernej Hory - Peter II. Petrović Njegoš.

Odporúčajú sa tiež výlety loďou na polostrov Luštica alebo do Modrej jaskyne na Luštici. Na ostrove Mamula sa zase nachádza mohutná rakúska pevnosť. Počas druhej svetovej vojny sídlil v pevnosti obávaný koncentračný tábor.

Turisti majú možnosť navštíviť pohorie Orjen, napríklad vrch Subra (1679 m).

Smerom na západ je situované mesto Kotor. Tento prírodný prístav na jadranskom pobreží bol v stredoveku významným kultúrnym a obchodným centrom s preslávenými školami murárstva a ikonografie. Prevažná väčšina monumentov (vrátane románskych kostolov a múrov) bola vážne znehodnotená silným zemetrasením v roku 1979, ale mesto bolo opäť zrekonštruované za výdatnej pomoci UNESCA.