Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Igalo - Pláže

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Igalo ponúka výborné podmienky pre kúpanie a relax pri mori. Miestna pláž je tvorená kameňom a oblázkami, niekde je možné naraziť na betónové časti. V niektorých miestach do mora ústia malé potôčiky liečivej, minerálnej vody. Práve v týchto miestach je možné stretnúť najviac turistov. Dĺžka miestnej pláže je zhruba 1500 metrov a kapacita je zhruba 3500 rekreantov.

V priamom susedstve Igala sa nachádza letovisko HercegNovi, ktoré je známe svojou plážou Žanjica. Rozprestiera sa v širokom oblúku rovnomennej zátoky, juhovýchodne od mesta. Jej dĺžka je zhruba 300 metrov a lemovaná je súvislým borovicovým porastom. Medzi ďalšie známe pláže je možné zaradiť aj Mirište alebo Rose, ktorá má veľmi romantický charakter.

V roku 2007 bolo ocenených viacero pláží Modrou vlajkou za čistotu prostredia a dobrú kvalitu služieb. Toto ocenenie získali pláže ako napr.: Stevuzo, Cuba libre, Porto a Yachting Club 32 – sa nachádza priamo pri promenáde Pet Danica.

Menej navštevovaná je aj prírodná oblázková pláž v zátoke Dobreč.

Väčšina pláží má pozvoľný vstup do mora, preto sú vhodné aj pre rodiny, ktoré trávia dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov.

Na plážach je možné prenajať si ležadlo, slnečník a kompletný plážový servis. Popri plážovej promenáde sa nachádza niekoľko barov a reštaurácii. Tiež je možné vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre či plachtenie. Je možné si požičať aj vodné bicykle.