Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Herceg-Novi - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Herceg-Novi ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Bohaté programy hotelových komplexov zabezpečujú, že sa turisti určite nudiť nebudú. Zabaviť sa dá aj v baroch a v kluboch. Tiež je tu možné naraziť na veľké množstvo reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické, miestne špeciality. Preslávené sú predovšetkým jedlá z morských živočíchov. V noci sa tu organizujú diskotéky, turisti radi navštevujú aj kasína. V centre Herceg-Novi je možné naraziť na veľké množstvo obchodov, butikov či malých stánkov so suvenírmi.

Letovisko Herceg-Novi je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie ostrova. V okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí. No aj samotné mesto Herceg-Novi ponúka veľa pamiatok V meste je množstvo zaujímavostí a pamiatok, ako ilýrske pohrebné mohyly, španielska pevnosť Španjola z 15. – 16. storočia, turecká pevnosť Kanli Kula zo 16. storočia, Forte Mare- pevnosť, turecká hodinová veža Sat-kula z roku 1850, palác Ivana Buroviča zo 17. storočia, kostol sv. Jeronýma a kostol sv. Archanjela Michala, regionálne múzeum s pravekými exponátmi a ikonami či Námorné múzeum s modelmi starých lodí. V historickom múzeu s prekrásnou botanickou záhradou sa nachádza viac než 2000 stredomorských, subtropických a tropických rastlín.

Letovisko Herceg-Novi ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Miestne pláže sú dokonca ocenené Modrou vlajkou za čistotu prostredia a úroveň služieb. Priamo na plážach sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Odporúča sa aj cyklistika, pre ktorú tu sú vybudované výborné podmienky. V susednej obci Bijela sa nachádza regionálne stredisko pre výučbu potápačov.

Herceg-Novi ponúka aj výborné podmienky pre kultúru. Cez leto sa tu organizuje viacero atraktívnych festivalov, snáď najviac navštevovaný je divadelný a filmový festival. V meste sa totiž nachádza divadlo Hercegnovsko pozorište a tiež aj Umelecké centrum

Herceg - Novi je aj známe pod prezývkou „mesto kvetov pomarančovníkov“. Letovisko zaujme na prvý pohľad aj svojou čistotou. Herceg-Novi je ideálnym strediskom pre pokojnú, ale aj aktívnu rodinnú dovolenku. Odporúča sa aj starším dovolenkujúcim, ktorí majú možnosť vyskúšať uzdravujúce procedúry.