Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Herceg-Novi - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Mapa Herceg-Novi, klikni

Letovisko Herceg-Novi sa nachádza v severnom pobreží Čiernej Hory. Ležia v ústí Boky Kotorskej, blízko Chorvátska, Bosny a Hercegoviny. Nad letoviskom sa rozprestiera horský masív pohoria Orjen. Herceg-Novi má okrem charakteru prímorského letoviska aj ráz klimatických kúpeľov, ktoré liečia morským bahnom.

Herceg-Novi bolo založené v roku 1382 a to bosenským kráľom Tvrdkom I.. Pôvodne sa letovisko volalo Sveti Stefan, podľa miestnej pevnosti. Súčasný názov mesta vznikol spojením slova Herceg – odvodené od vojvody Kosačiho, a slova Novi – v preklade „nový“. Mesto bolo dlhý čas pod nadvládou Rakúska-Uhorska. Rakúsky vplyv sa odrazil aj na architektúre. Okrem toho môžeme mesto chápať ako zmes romantického, byzantského a orientálneho štýlu, zahniezdeného do stredomorskej krajiny. Dnes mesto obýva zhruba 27 000 obyvateľov.

Herceg-Novi ponúka ideálne podmienky pre dovolenku. Na svoje si prídu nielen športoví nadšenci, ale aj tí, ktorí majú radi kultúru. V meste sa totiž nachádza divadlo Hercegnovsko pozorište a tiež aj Umelecké centrum. Tiež sa tu každoročne organizuje viacero festivalov, medzi najvýznamnejšie patria divadelné slávnosti.

Mesto ponúka tiež staré centrum, v ktorom môžeme nájsť veľké množstvo pamiatok.

Herceg - Novi je aj známe pod prezývkou „mesto kvetov pomarančovníkov“. Letovisko zaujme na prvý pohľad aj svojou čistotou. Herceg-Novi je ideálnym strediskom pre pokojnú, ale aj aktívnu rodinnú dovolenku. Odporúča sa aj starším dovolenkujúcim, ktorí majú možnosť vyskúšať uzdravujúce procedúry.