Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Budva - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Okolie letoviska Budva ponúka ideálne podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Turisti s obľubou navštevujú historické miesta ako napr. kláštor Ostrog. Ten sa nachádza zhruba 6 km od Budvy, pod svahmi Ostrogu, vo vnútrozemí. Jedná sa o historický komplex, ku ktorému patria budovy, kde často prebývali i čiernohorskí vladykovia. Atraktívna je aj antická nekropola na rovine Budvansko polje, 3 km od Budvy. Tá pochádza z 2. stor. pred. n. l..

5 km smerom na juh sa nachádza ostrov Sveti Stefan. Dedinka bola založená v 15. storočí 12 príslušníkom rodu Paštrovićov. Každá rodina mala jeden dom. Do konca 16. storočia bola dedinka dokonca obohnaná hradbami. Neskôr sa dedinka však začala vyľudňovať. K zmene došlo až v 60. rokoch 20. storočia, keď tu bol vybudovaný hotelový komplex, ktorý premenil 80 miestnych domčekov na luxusné apartmány. Hotel okamžite získal prestížne ocenenie Zlaté jablko ako najlepší hotel sveta. Tento štatút naďalej pretrváva a Sveti Stefan navštevujú osobnosti veľkého mena. Za vstup do komplexu sa platí vstupné, rovnako ako aj na pláž hotelu

Len pár kilometrov smerom na juhozápad sa nachádza Národný park Skaderské jazero. Jazero sa rozprestiera na čiernohorsko-albánskych hraniciach a dve tretiny jeho rozlohy ležia na území Čiernej Hory a zvyšok jazera patrí susednému Albánsku. Od roku 1983 je národným parkom. Rozľahlé jazero sa rozkladá medzi masívmi rovinami pri riekach Zeta a Morača. Skadarské jazero je tou najväčšou jazernou plochou na celom Balkáne, a má rozlohu zhruba 391 km² a taktiež je súčasne aj najväčšou sladkovodnou bažinou v Európe. Dno jazera je v najhlbšej časti hlboké až neuveriteľných 60 metrov. Na jazernej ploche sa nachádza asi 50 ostrovčekov, na jednom z nich je postavená zrúcanina bývalého väzenia pre neplavcov.

Smerom na severovýchod je situované mesto Kotor. Tento prírodný prístav na jadranskom pobreží bol v stredoveku významným kultúrnym a obchodným centrom s preslávenými školami murárstva a ikonografie. Prevažná väčšina monumentov (vrátane románskych kostolov a múrov) bola vážne znehodnotená silným zemetrasením v roku 1979, ale mesto bolo opäť zrekonštruované za výdatnej pomoci UNESCA.