Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Budva - Pláže

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Budva ponúka výborné podmienky pre kúpanie a relax pri mori. Pobrežie, ktoré je vhodné na kúpanie a relax má dĺžku až 25 km. Na ňom je vytvorených 17 luxusných pláží.

Snáď najznámejšia pláž sa nazýva Slovanská plaža a tiahne sa v širokom oblúku v dĺžke 1600 metrov. Rozprestiera sa od mestského prístavu smerom na východ. Práve táto pláž je obklopená hotelovými komplexmi a jedná sa o najreprezentatívnejšiu čiernohorskú pláž. Je tvorená príjemnými oblázkami.

Ďalšou známou plážou je Mogren. Je dlhá zhruba 350 metrov a je tvorená pieskom. Pláž je veľmi atraktívna, pretože na ňu vedie cesta vytesaná priamo do skaly a prepojenie s druhou plážou je zabezpečené cez tunel v skale. Táto pláž je nositeľkou ocenenia Modrej vlajky za čistotu a služby. Pláž je piesočnato - oblázková a dlhá je zhruba 1200 metrov. Na okraji pláže sa nachádzajú zrúcaniny letohrádku šľachtickej rodiny Zanovičov. Ďalšia pláž sa nazýva Jaz a len pár metrov od nej sa nachádza pláž Trsteno.

Medzi menej navštevované pláže patrí aj Mestská plaža, Mala plaža, ktorá sa rozprestiera medzi Budvou a susedným letoviskom Bečiči. Tieto pláže tvorí jemný piesok.

Väčšina pláží má pozvoľný vstup do mora, preto sú vhodné aj pre rodiny, ktoré trávia dovolenku s malými deťmi alebo pre menej skúsených plavcov.

Na plážach je možné prenajať si ležadlo, slnečník a kompletný plážový servis. Popri plážovej promenáde sa nachádza niekoľko barov a reštaurácii. Tiež je možné vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre či plachtenie. Je možné si zapožičať aj vodné bicykle.