Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Budva - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Budva ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Bohaté programy hotelových komplexov zabezpečujú, že sa turisti určite nudiť nebudú. Zabaviť sa dá aj v baroch a v kluboch. K najobľúbenejším patria jednoznačne kluby Znak Pitanja, Pub Budva. Tiež je tu možné naraziť na veľké množstvo reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické, miestne špeciality. Preslávené sú predovšetkým jedlá z morských živočíchov. V noci sa tu organizujú diskotéky, turisti radi navštevujú aj kasína. V centre Budvy je možné naraziť na veľké množstvo obchodov, butikov či malých stánkov so suvenírmi.

Letovisko Budva je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie ostrova. V okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí. No aj samotné mesto Budva ponúka veľa pamiatok. Z minulosti sa tu zachovali dve impozantné mestské brány - Pevninská brána a Morská brána. Budva má typickú architektúru Jadranu – úzke a typicky dláždené uličky s kamennými domami. Dominantou Budvy je biskupský kostol sv. Jana z 8. až 9. storočia. Romantickou stavbou je zase opustený kláštor a mariánsky kostol Santa Maria in Punta z 8. storočia a kostol sv. Trojice s gréckymi maľbami. Asi najväčšou atrakciou mesta je Ostrov sv. Mikuláša, na ktorom sa vypína zrúcanina kostola. Ten bol obľúbeným útočiskom vládcu Petara. Ostrov je situovaný priamo oproti centru Budvy.

Letovisko Budva ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Miestne pláže sú dokonca ocenené Modrou vlajkou za čistotu prostredia a úroveň služieb. Priamo na plážach sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Odporúča sa aj cyklistika, pre ktorú tu sú vybudované výborné podmienky. Je možné tu vyskúšať aj bungee jumping. Väčšina športovísk a športových ponúk je možné nájsť na najznámejšej pláži Slovanská plaža.

Budva ponúka aj výborné podmienky pre kultúru. Cez leto sa tu organizuje viacero atraktívnych festivalov, snáď najviac navštevovaný je divadelný festival, ktorý sa koná od 1. júla do 20. augusta. V apríli je známou Jarná noc v maskách, konajú sa tu i hudobné festivaly. 

Zaujímavé je aj miestne archeologické múzeum.

So susedným letoviskom Bečiči je Budva spojená promenádnou cestou a medzi letoviskami premáva elektrický vláčik.

Budva je ideálnym miestom pre aktívnu dovolenku.