Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Budva - Dovolenka: Základné info

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy
Mapa Budva, klikni

Letovisko Budva je jedno z najnavštevovanejších stredísk v celej Čiernej Hore. Budva sa nachádza v rovnomennom zálive, približne 20 km na juhovýchod od Tivatu. Nad letoviskom sa rozprestiera pohorie Lovčen a Paštroviči. Okrem toho, že je Budva u turistov veľmi obľúbená, jedná sa o najdrahšie letovisko v krajine.

Budva má veľmi bohatú históriu. Vek mesta sa odhaduje zhruba na 2600 rokov. O Budve sa niekoľkokrát zmienil aj Sofoklés vo svojich dielach. Po gréckej nadvláde sa mesto stalo dôležitým obchodným centrom. Budva sa dodnes pýši prekrásnym historickým centrom. Stará časť sa rozkladá na malom výbežku pevniny do mora a obklopujú ju vysoké hradby. Charakteristickú siluetu Budvy vytvára kostol sv. Jána, z jeho veže sa naskytne nádherný panoramatický pohľad.

Napriek tomu, že si Budva zachovala svoj historický vzhľad, prispôsobila sa aj požiadavkám turistov a v súčasnosti poskytuje výborné podmienky pre dovolenku. Mestu pomáha ja dobrá klíma, ktorá zaručuje viac ako 230 slnečných dní v roku. Známe sú aj miestne pláže. Pobrežie, ktoré je vhodné na kúpanie a relax má dĺžku až 25 km. Na ňom je vytvorených 17 luxusných pláží. Niektoré z nich sú dokonca ocenené Modrou vlajkou za čistotu prostredia a dobré služby.

Budva ponúka aj výborné podmienky pre šport a kultúru. Cez leto sa tu organizuje viacero atraktívnych festivalov, snáď najviac navštevovaný je divadelný festival.

So susedným letoviskom Bečiči je Budva spojená promenádnou cestou a medzi letoviskami premáva elektrický vláčik.

Budva je ideálnym miestom pre aktívnu dovolenku.