Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Bečiči - Výlety

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Okolie letoviska Bačiči ponúka ideálne podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Zaujímavé je predovšetkým susedné letovisko Budva. Z minulosti sa tu zachovali dve impozantné mestské brány - Pevninská brána a Morská brána. Budva má typickú architektúru Jadranu – úzke a typicky dláždené uličky s kamennými domami. Dominantou Budvy je biskupský kostol sv. Jana z 8. až 9. storočia. Romantickou stavbou je zase opustený kláštor a mariánsky kostol Santa Maria in Punta z 8. storočia a kostol sv. Trojice s gréckymi maľbami. Asi najväčšou atrakciou mesta je Ostrov sv. Mikuláša, na ktorom sa vypína zrúcanina kostola. Ten bol obľúbeným útočiskom vládcu Petara. Ostrov je situovaný priamo oproti centru Budvy.

Turisti s obľubou navštevujú historické miesta ako napr. kláštor Ostrog. Ten sa nachádza zhruba 6 km od Budvy, pod svahmi Ostrogu, vo vnútrozemí. Jedná sa o historický komplex, ku ktorému patria budovy, kde často prebývali i čiernohorskí vladykovia. Atraktívna je aj antická nekropola na rovine Budvansko polje, 3 km od Budvy. Tá pochádza z 2. stor. pred. n. l..

Len pár kilometrov smerom na juhozápad sa nachádza Národný park Skaderské jazero. Jazero sa rozprestiera na čiernohorsko-albánskych hraniciach a dve tretiny jeho rozlohy ležia na území Čiernej Hory a zvyšok jazera patrí susednému Albánsku. Od roku 1983 je národným parkom. Rozľahlé jazero sa rozkladá medzi masívmi, rovinami pri riekach Zeta a Morača. Skadarské jazero je tou najväčšou jazernou plochou na celom Balkáne, a má rozlohu zhruba 391 km² a taktiež je súčasne aj najväčšou sladkovodnou bažinou v Európe. Dno jazera je v najhlbšej časti hlboké až neuveriteľných 60 metrov. Na jazernej ploche sa nachádza asi 50 ostrovčekov, na jednom z nich je postavená zrúcanina bývalého väzenia pre neplavcov.

Smerom na severovýchod je situované mesto Kotor. Tento prírodný prístav na jadranskom pobreží bol v stredoveku významným kultúrnym a obchodným centrom s preslávenými školami murárstva a ikonografie. Prevažná väčšina monumentov (vrátane románskych kostolov a múrov) bola vážne znehodnotená silným zemetrasením v roku 1979, ale mesto bolo opäť zrekonštruované za výdatnej pomoci UNESCA.