Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Bar - Aktivity

  • Zájazdy
  • Autobusy
    Odkiaľ
    Kam
    Odchod
  • Knihy

Letovisko Bar ponúka svojim návštevníkom služby na výbornej úrovni. Bohaté programy hotelových komplexov zabezpečujú, že sa turisti určite nudiť nebudú. Zabaviť sa dá aj v baroch a v kluboch. Nočný život je možné nájsť predovšetkým v živej časti Topolica. Tiež je tu možné naraziť na veľké množstvo reštaurácii, v ktorých je možné ochutnať typické, miestne špeciality. Preslávené sú predovšetkým jedlá z morských živočíchov. V noci sa tu organizujú diskotéky. V centre Baru je možné naraziť na veľké množstvo obchodov, butikov či malých stánkov so suvenírmi.

Letovisko Bar je aj dobrý východiskový bod pre spoznávanie ostrova. V okolí mesta sa nachádza viacero zaujímavostí. No samotný Bar ponúka pekné pamiatky ako napr. Biskupský palác z 14-15. storočia, malé kostoly sv. Kataríny a sv. Venerandy, turecké kúpele alebo aj zvyšky benátskeho akvaduktu. Tiež sa oplatí navštíviť aj palác kráľa Nikola I., ktorý bol postavený v 19. storočí a v súčasnosti slúži ako historické a archeologické múzeum, ktoré leží v záhrade plnej exotických drevín. V okolí Baru sú vysadené rozsiahle olivové sady. V sade pri dedinke Mirovica dokonca rastie 2000- ročný olivovník, najstarší na svete. Hovorí sa, že ho zasadili ešte Feničania.

Letovisko Bar ponúka ideálne podmienky pre športové aktivity. Miestne pláže sú dokonca ocenené Modrou vlajkou za čistotu prostredia a úroveň služieb. Priamo na plážach sa dá prenajať ležadlo a je možné tu vyskúšať veľké množstvo plážových atrakcií a množstvo vodných a plážových športov. Obľúbené je vodné lyžovanie, windsurfing, vodné skútre či plachtenie. Skoro každý hotel má väčší bazén. Odporúča sa aj cyklistika, pre ktorú sú tu vybudované výborné podmienky. V letovisku sa nachádza aj škola potápania. V auguste majú turisti možnosť prihlásiť sa do známeho plaveckého maratónu, ktorý meria 5 km.

Pre celú oblasť oboch letovísk je príznačné teplé a slnečné počasie, skoro počas celého roku.

Bar je ideálne miesto pre aktívnu dovolenku. Poskytuje výborné podmienky pre zábavu. Pláže zase zaručujú dovolenkárom relax. Bar sa odporúča aj rodinám s malými deťmi.