Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Herceg-Novi - Dovolenka: Základné info

Mapa Herceg-Novi, klikni

Letovisko Herceg-Novi sa nachádza v severnom pobreží Čiernej Hory. Ležia v ústí Boky Kotorskej, blízko Chorvátska, Bosny a Hercegoviny. Nad letoviskom sa rozprestiera horský masív pohoria Orjen. Herceg-Novi má okrem charakteru prímorského letoviska aj ráz klimatických kúpeľov, ktoré liečia morským bahnom.

Herceg-Novi bolo založené v roku 1382 a to bosenským kráľom Tvrdkom I.. Pôvodne sa letovisko volalo Sveti Stefan, podľa miestnej pevnosti. Súčasný názov mesta vznikol spojením slova Herceg – odvodené od vojvody Kosačiho, a slova Novi – v preklade „nový“. Mesto bolo dlhý čas pod nadvládou Rakúska-Uhorska. Rakúsky vplyv sa odrazil aj na architektúre. Okrem toho môžeme mesto chápať ako zmes romantického, byzantského a orientálneho štýlu, zahniezdeného do stredomorskej krajiny. Dnes mesto obýva zhruba 27 000 obyvateľov.

Herceg-Novi ponúka ideálne podmienky pre dovolenku. Na svoje si prídu nielen športoví nadšenci, ale aj tí, ktorí majú radi kultúru. V meste sa totiž nachádza divadlo Hercegnovsko pozorište a tiež aj Umelecké centrum. Tiež sa tu každoročne organizuje viacero festivalov, medzi najvýznamnejšie patria divadelné slávnosti.

Mesto ponúka tiež staré centrum, v ktorom môžeme nájsť veľké množstvo pamiatok.

Herceg - Novi je aj známe pod prezývkou „mesto kvetov pomarančovníkov“. Letovisko zaujme na prvý pohľad aj svojou čistotou. Herceg-Novi je ideálnym strediskom pre pokojnú, ale aj aktívnu rodinnú dovolenku. Odporúča sa aj starším dovolenkujúcim, ktorí majú možnosť vyskúšať uzdravujúce procedúry.

Verzia pre tlačVerzia pre tlač   Poslať link na stránkuPoslať link na stránku