Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Bar - Výlety

Okolie letoviska Bar ponúka ideálne podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Len pár kilometrov smerom na západ sa nachádza Národný park Skaderské jazero. Jazero sa rozprestiera na čiernohorsko-albánskych hraniciach a dve tretiny jeho rozlohy ležia na území Čiernej Hory a zvyšok jazera patrí susednému Albánsku. Od roku 1983 je národným parkom. Rozľahlé jazero sa rozkladá medzi masívmi rovinami pri riekach Zeta a Morača. Skadarské jazero je tou najväčšou jazernou plochou na celom Balkáne, a má rozlohu zhruba 391 km² a taktiež je súčasne aj najväčšou sladkovodnou bažinou v Európe. Dno jazera je v najhlbšej časti hlboké až neuveriteľných 60 metrov. Na jazernej ploche sa nachádza asi 50 ostrovčekov, na jednom z nich je postavená zrúcanina bývalého väzenia pre neplavcov.

Iba 3 km od súčasného letoviska sa nachádzajú pozostatky starobylého mestečka, predchodcu dnešného Baru. Mesto bolo založené v 9 storočí, no neskôr bolo zničené. V súčasnosti nesie meno „mesto duchov“.

Samotný Bar však ponúka pekné pamiatky ako napr. Biskupský palác z 14-15. storočia, malé kostoly sv. Kataríny a sv. Venerandy, turecké kúpele alebo aj zvyšky benátskeho akvaduktu. Tiež sa oplatí navštíviť aj palác kráľa Nikola I., ktorý bol postavený v 19. storočí a v súčasnosti slúži ako historické a archeologické múzeum, ktoré leží v záhrade plnej exotických drevín. V okolí Baru sú vysadené rozsiahle olivové sady. V sade pri dedinke Mirovica dokonca rastie 2000- ročný olivovník, najstarší na svete. Hovorí sa, že ho zasadili ešte Féničania.

Verzia pre tlačVerzia pre tlač   Poslať link na stránkuPoslať link na stránku